10-05-2013 White Mobile: Nowa sieć z ceną za połączenia z dowolną siecią 14 gr/min

Firma Telestrada uruchomiła nową markę MVNO – White Mobile. W jej ramach standardową ceną połączenia z abonentami dowolnej sieci jest 14 groszy z VAT za minutę rozmowy z sekundowym naliczaniem od pierwszej sekundy połączenia. Minimalną opłatą za połączenie jest 1 grosz.

Ceny standardowe

 • W ramach Taryfy 14 gr. standardową ceną połączenia z abonentami dowolnej sieci jest 14 groszy z VAT za minutę rozmowy z sekundowym naliczaniem od pierwszej sekundy połączenia. Minimalną opłatą za połączenie jest 1 grosz.
 • Koszt SMS-a wynosi 12 gr.
 • Dostęp do Internetu (bez wykupionego pakietu) taryfikowany jest co 50 kB stawką 1 gr.

Dalsze obniżenie kosztów

 • Mimo, że stawki za połączenia są już bardzo niskie warto dalej obniżać koszty użytkowania komórki. Dzięki pakietom cena minuty i SMS-a może spaść do 1 gr a cena internetu wędruje w dół do 15 zł/0,5GB.

Tanio za granicę

 • W Taryfie 14 gr. od 1 czerwca 2013 r. unikalna na rynku możliwość wykonywania tanich połączeń zagranicznych. Po połączeniu z numerem dostępowym usługi, który mają Państwo umieszczony na stałe w książce telefonicznej kary SIM pod nazwą „TANIE MIĘDZYNARODOWE”, połączenie zagraniczne na telefony stacjonarne w większości Państw Unii Europejskiej taryfikowane będą po 26 gr/min.

Liczba dostępnych minut w Taryfie 14 gr.

 • Taryfa 14 gr. przeznaczona jest dla użytkowników rozsądnych. Operator sprawdza ile klient dzwoni w okresach dwutygodniowych. Stawką 14 gr. taryfikowane jest pierwsze 1000 minut naszych połączeń w ciągu 14 dni. Dochodzisz do końca 14 dni i znowu limit ilości 1000 minut wraca do nas i możemy dalej dzwonić za 14 gr./min. Jeśli w ciągu 14 dni od cyklicznego, automatycznego odnowienia taryfy wydzwonimy więcej niż 1000 minut to dalej dzwonimy po 25 gr./min do czasu kolejnego automatycznego odnowienia Taryfy 14 gr. 1000 minut to prawie 17 godzin rozmów.

Liczba dostępnych SMS-ów w taryfie 14 gr.

 • Liczba dostępnych SMS-ów taryfikowanych po 12 gr/szt. w taryfie 14 gr. nie jest ograniczona. SMS-uj do woli! Tyle, że jeśli

Koszt użytkowania Taryfy 14 gr.

 • Niezależnie od tego, czy używacie telefonu raz w miesiącu czy też dzwonicie bez przerwy operator telekomunikacyjny ponosi stały miesięczny koszt kilku złotych za utrzymanie karty SIM w gotowości do działania w sieci. Operatorzy zwykle decydują się na wliczenie tego kosztu w cenę minuty przez co cena minuty jest zbyt wysoka. White Mobile postępuje inaczej. Uważa, że może zaoferować bardzo niską stawkę za połączenia przy założeniu, że koszt utrzymania karty SIM ponosi użytkownik. Ten koszt – 2,46 zł raz na dwa tygodnie Operator pobierze z naszego konta jako opłatę za utrzymanie taryfy. Oznacza to, że jeśli dzwonimy bardzo mało, np. raz na dwa dni – nasza ostateczna cena użytkowania telefonu będzie zbliżona do tej, jaką zapłacilibyśmy w innej sieci. Jeśli natomiast dzwonimy lub SMS-ujemy dwa-trzy razy dziennie wówczas nasz koszt używania telefonu zasadniczo spada.

Zastrzeżenia użytkowania Taryfy 14 gr.

 • Taryfa 14 gr. przeznaczona jest dla użytkowników, którzy wykorzystują telefon w sposób standardowy, a zatem dzwonią, SMSują, korzystają z Internetu lecz nie traktują telefonu jako narzędzia komercyjnego tj. nie wykorzystują go do telemarketingu, spamowania itp. Kryterium stosowanym przez White Mobile w tym zakresie jest z jednej strony sprawdzenie, czy z karty nie są wykonywane automatyczne połączenia a z drugiej, czy abonent użytkuje telefon w sposób mniej więcej symetryczny. Operator zaczyna się niepokoić, gdy ruch wychodzący (dzwonisz do kogoś) liczony w minutach jest większy od ruchu przychodzącego (odbierasz) o około 70%. Jeśli okaże się, że zachodzi któryś z powyższych przypadków Operator zastrzega sobie możliwość zmiany taryfikacji na stawkę 25 gr/min.

Usługi telefonii komórkowej White Mobile działają na sieci infrastrukturalnej Plus, zatem wszędzie tam, gdzie usługi Plus są dostępne dostępne są też usługi White Mobile.

Do doładowania telefonów White Mobile można wykorzystać wszelkie kody doładowań sieci Plus, Sami Swoi, 36.6 a także uzyskując dodatkową premię gotówkową można dokonać bezpośredniej płatności z banku, karty płatniczej lub karty kredytowej przez bezpieczny system płatności udostępniony w zakładce „Doładuj” na stronie www.whitemobile.pl

Najszybszym i najwygodniejszym sposobem doładowania telefonu jest płatność przez system PayU.

Dodatkowo Operator premiuje doładowania przez płatności on-line zwiększając o 50% liczbę punktów za takie doładowanie, jakie przekazuje na nasze konto Nagród Gwarantowanych.

Pakiety internetowe, głosowe i SMS-owe – czyli jeszcze taniej

Internet:

 • Pakiet NetGT 100MB – cena 7 zł, ważność aż 31 dni, – aktywacja pakietu kodem USSD z telefonu – wpisz *121*11*04#
 • Pakiet NetGT 500MB – cena 15 zł, ważność aż 31 dni, – aktywacja pakietu kodem USSD z telefonu – wpisz *121*11*05#

Rozmowy i smsy:

 • Pakiet 100 kontaktów – cena 9,99 zł, ważność 10 dni, w pakiecie po 1 grosz 100 SMS-ów lub 100 min. rozmów do wszystkich sieci zamiennie, – aktywacja pakietu kodem USSD z telefonu – wpisz *121*11*01# ,/li>
 • Pakiet Full kontakt – cena 9,99 zł, ważność 10 dni, w pakiecie po 3 grosze 1000 SMS-ów lub 1000 min. rozmów do wszystkich sieci zamiennie, – aktywacja pakietu kodem USSD z telefonu – wpisz *121*11*02#
 • Pakiet SMS full kontakt – cena pakietu 5 zł, ważność 31 dni – nieograniczona liczba SMS-ów do wszystkich sieci po 3 gr.
 • Friends & Family – wybierz do 5 osób w sieci WHITE i dzwoń do nich po 9 gr/min a SMS-uj po 5 gr. Aktywacja 6,10 zł kodem USSD z telefonu – wpisz *103*11*48nr_tel#

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>