26-11-2012 Poradnik: Jak obniżyć wydatki na telefon w Play

Pierwszy krok: Zmiana operatora na Play (jeśli obecnie masz inną sieć)

Wszystkie formalności z łatwością załatwimy w salonie Play. Ponadto po pierwszym doładowaniu otrzymamy 60 zł bonusu na rozmowy i SMS-y.

PobierzRegulamin Oferty Promocyjnej Przenieś numer do Play na Kartę

Koszt połączeń do Play do innych sieci
Minuta 0 0,29
SMS 0 0,09
MMS 0,19
Transfer danych 0,12 zł/100KB

Drugi krok: Wybór taryfy

W przypadku oferty na kartę aktualnie możemy wybrać jedną z dwóch ofert:

  • Lubię to! – istotnym plusem tej taryfy jest fakt, że za każde doładowanie przez facebook’a dostajemy 30% więcej na konto oraz mamy nielimitowany do niego dostęp.
  • Play na kartę – w której do wyboru mamy darmowe SMS-y do wszystkich po każdym doładowaniu konta („All Inclusive SMS”) lub darmowe rozmowy i SMS-y w sieci Play („All Inclusive Rozmowy”) oraz nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci zależnie od kwoty doładowania.

Trzeci krok: Doładowanie telefonu

Przy taryfie „Lubię to”, korzystne jest kupowanie doładowania poprzez stronę Play na facebooku,

Przy taryfie „Play na kartę”, możemy skorzystać skorzystaj ze strony doladowania.play.pl, dzięki czemu zyskamy 10% więcej przy doładowania za minimum 20 zł.

Czwarty krok: Konfiguracja promocji

Sieć Play oferuje wiele promocji, które w łatwy sposób można aktywować krótkim kodem wpisanym z klawiatury.

Promocja Play „Pakiet 10 zł za 5 zł, to usługa z której warto skorzystać na samym początku. Podwaja ona kwotę 5 zł i jest ważna przez miesiąc (aby aktywować ją ponownie należy poczekać aż minie miesiąc).

Kolejną propozycją promocji Play jest usługa „Nowe Zbieraj minuty„. Dzięki temu za każde 2 minuty połączenia na Nasz telefon spoza sieci Play, otrzymamy minutę na połączenia wychodzące. Koszt tej usługi to tylko 3 zł.

Dla miłośników wiadomości SMS, przyda się promocyjny Pakiet 600 SMS-ów (koszt 6 zł, ważny 30 dni), obniżymy tym samym koszt naszych SMS-ów do 1 grosza/SMS.

Aby zmniejszyć standardowy koszt rozmów, możemy skorzystać z oferty „30 minut do wszystkich sieci za 6 zł„. Dzięki temu cena rozmów spadnie do 20 groszy za minutę. Taryfa jest ważna przez 30 dni od aktywowania. Kolejną możesz włączyć dopiero po tym okresie.

Dla osób często dzwoniących na numery stacjonarne lub wewnątrz sieci, można polecić promocję „100 minut do Play i na stacjonarne„. Aktywując pakiet 100 minut zapłacimy jedynie 5 gr za minutę połączenia do sieci Play i na telefony stacjonarne. Koszt pakietu wynosi 5 zł miesięcznie. Tanimi rozmowami możemy cieszyć się przez 30 dni od momentu aktywacji.

Podsumowanie

Skupiając się na wykorzystaniu taryfy „Lubię to”, to poprzez doładowywanie konta przez facebook’a, kolejne aktywowanie usług: Zbieraj minuty, 10 zł za 5 zł, Pakiet 600 SMS, 100 minut do Play i na stacjonarne, 30 minut do wszystkich za 6 zł, możemy maksymalnie wykorzystać możliwości jakie operator sieci Play proponuje w swojej ofercie.

Zakładając, że mając taryfę Play „Lubię to”, doładowujemy (przez facebook’a) telefon za 50 zł miesięcznie.

Za aktywację poszczególnych usług zapłacimy w sumie 23 zł. W zamian miesięcznie otrzymamy:

  • 15 zł więcej za doładowanie
  • 5 zł więcej za usługę „10 za 5″
  • darmowe minuty odbierając telefony z innych sieci w ramach Nowe Zbieraj minuty,
  • pakiet 600 SMS-ów,
  • 100 minut do Play i na stacjonarne,
  • 30 minut do wszystkich za 6 zł.

Ostatnie dwa pakiety obniżą Ci koszty połączeń do 5 groszy w Play i na stacjonarne oraz 20 groszy do innych sieci.

Najważniejsze jednak jest to, że na koncie pozostaje nam 47 zł! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>