25-06-2013 Plus: Uwaga na nielimitowane rozmowy w sieci

Uwaga skierowana jest do Abonentów Plusa, którzy przedłużyli umowy w ramach taryf OMG z usługą „Nielimitowane rozmowy w Plusie„. Okazuje się, że usługa nie obejmuje Swojaków, co powoduje, że klienci mogą otrzymywać wysokie rachunki.

Kilka tygodni temu sieć Plus ogłosiła wprowadzenie nowych taryf OMG wraz z usługą „Nielimitowane rozmowy w Plusie”, która pozwala na prowadzenie rozmów bez limitów z wszystkimi numerami w sieci Plus. Ze świadczeniem usługi nie ma problemu w przypadku nowych klientów (nowych aktywacji). Nieco gorzej sytuacja wygląda w przypadku klientów przedłużających umowy w nowych taryfach z aktywną usługą Swojaki. Okazuje się, że połączenia na numery zdefiniowane w usłudze „Swojaki” w okresie obowiązywania Usługi „Nielimitowane rozmowy w Plusie„, rozliczane będą według zasad dla usługi „Swojaki„.

To oznacza, że w momencie wejścia w życie nowej umowy z nieminiowanymi rozmowami w Plusie i braku rezygnacji z aktywacji usługi Swojaki przez abonenta, klient ponosi za rozmowy ze „Swojakami” opłaty zgodnie z cennikiem (19 gr za minutę). Podobnie kwestia dotyczy usługi połączeń w „Strefie Plus”.

Na szczęście pojawiła się dobra informacja. Komórkowa sieć Plus zapowiada, że wzięła pod uwagę sugestie oraz uwagi klientów w tej sprawie i zapowiada zmiany w regulaminach.

Zmiany te, jeśli wejdą w życie, będą dotyczyły jednak tylko nowych umów. Dlatego obecni abonenci, którzy przedłużyli umowy z taryfą OMG i usługą „Nielimitowane rozmowy w Plusie” muszą pamiętać o rezygnacji z aktywacji „Swojaków„. Można to zrobić za pośrednictwem m.in. Biura Obsługi Klienta oraz internetowego systemu Plus Online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>