27-09-2013 Orange: Bezpłatna chmura dla klientów Orange

orangeOd dzisiaj sieć komórkowa Orange daje swoim klientom możliwość skorzystania z usługi Orange Cloud tj. wirtualnego dysku w chmurze. Orange to jedyny operator telekomunikacyjny, który swoim klientom daje nawet 5 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej oraz darmowy transfer danych w obie strony.

Orange Cloud to usługa udostepniająca użytkownikom wydzieloną, bezpieczną przestrzeń dyskową umieszczoną w sieci – w tak zwanej wirtualnej chmurze, z którą można się łączyć za pomocą komputera, tableta czy smartfona z mobilnym lub stacjonarnym dostępem do internetu. 

Każdy użytkownik chmury ma do dyspozycji własny obszar dysku, do którego dostęp jest chroniony indywidualnym hasłem. Dzięki temu może na nim bezpiecznie przechowywać dowolne pliki – zdjęcia, filmy, muzykę i dokumenty a w razie chęci także dzielić się nimi z rodziną i przyjaciółmi, udostępniając im wybrane zasoby poprzez portale społecznościowe lub e-mail.

Usługa umożliwia również tworzenie i przechowywanie kopii zapasowych kontaktów, kalendarzy i innych ważnych informacji zapisanych w smartfonach czy tabletach. Dzięki temu nawet w przypadku uszkodzenia czy utraty urządzenia, cenne dane można natychmiast odzyskać z kopii przechowywanej w chmurze, niezależnie od miejsca w którym się przebywa.

Usługa Cloud jest dostępna w trzech opcjach:

  • 5 GB przestrzeni dyskowej oraz bezpłatny transfer danych z i do chmury – dla klientów abonamentowych usług mobilnych Orange oraz Neostrady i pakietów z Neostradą,
  • 1 GB przestrzeni dyskowej oraz bezpłatny transfer danych z i do chmury – dla klientów usług mobilnych w ofercie Orange na kartę,
  • 1 GB przestrzeni dyskowej – dla pozostałych klientów Orange oraz użytkowników nie będących klientami Orange.

Klienci usług mobilnych Orange, którzy potrzebują większej przestrzeni dyskowej mają dodatkowo do wyboru pakiety płatne, z których mogą korzystać w formie miesięcznego abonamentu:

  • 10 GB – 4,99 zł,
  • 25 GB – 12,90 zł,
  • 50 GB – 22,90 zł,
  • 100 GB – 44,90 zł.

Aby skorzystać z Orange Cloud, wystarczy mieć aktywne konto na portalu orange.pl i aktywować usługę na stronie www.orange.pl/cloud.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>