16-09-2011 Nowa sieć T-Mobile i Orange już w 2013 roku?

Mirosłav Rakowski, szef komórkowej sieci T-Mobile, na łamach pisma Bloomberg Businessweek zdradza, że nowa sieć, budowana wspólnie z Orange, w całej Polsce powinna być dostępna już do 2013 roku.
Szef Polskiej Telefonii Cyfrowej zadowolony jest z efektów zmiany Ery na T-Mobile. Klienci zyskali dostęp do nowych usług, operator zapowiada kolejne nowości, wśród nich m.in. nowy program lojalnościowy. Usługi w T-Mobile mają być niedrogie, ale także nie najtańsze, natomiast solidne i innowacyjne.

Jednak największym projektem jest budowa wspólnej sieci T-Mobile i Orange. – Nasza nowa spółka nie przejmie zarządzania kilkunastoma tysiącami nadajników Orange i T-Mobile. Ona będzie budować zupełnie nową sieć, na masztach zawisną nadajniki jakościowe inne od dotychczasowych. Z czasem obie istniejące dziś sieci nadajników będą zanikać – mówi w wywiadzie dla Bloomberg Businessweek Mirosłav Rakowski, szef T-Mobile w Polsce.

Rakowski dodaje także, że nowa sieć w całej Polsce powinna działać już „na Gwiazdkę” 2013 roku. Nowa sieć to przede wszystkim lepszy zasięg i większa przepustowość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>