25-04-2013 nju mobile: Oferta i cennik.

nju mobile – polska marka usług telefonii komórkowej, działającej w systemie prepaid oraz postpaid, wprowadzona przez sieć Orange. Sieć wystartowała 25 kwietnia 2013.

nju z rachunkiem – cennik i szczegóły oferty

Umowa z nju mobile obowiązuje tylko przez 30 dni i automatycznie się przedłuża. Dzięki temu można z niej zrezygnować bez żadnych kar w dowolnym czasie – zawsze ze skutkiem na koniec kolejnego okresu rozliczeniowego.

W nju z rachunkiem nie ma abonamentu i wliczonych do niego usług. Jest zamiast tego opłata minimalna – 9 zł miesięcznie, którą można w całości wykorzystać na dowolne usługi rozliczane według cennika:

Usługi podstawowe:

Usługa Cena
1 min. połączenia głosowego 19 gr
SMS 9 gr
MMS 19 gr
Internet – 1 MB 19 gr
roaming stawki wg. eurotaryfy – płatne dodatkowo

Użytkownicy nju z rachunkiem z góry wiedzą, że nigdy nie będzie on wyższy niż określona kwota maksymalna – dla połączeń telefonicznych (29 zł), SMS-ów (9 zł), czy mobilnego internetu (19 zł). Do osiągnięcia kwot maksymalnych, poszczególne rodzaje usług są rozliczane zgodnie z cennikiem. Po osiągnięciu kwoty maksymalnej dalsze korzystanie z usługi jest bezpłatne, a liczba minut, SMSów i połączeń z internetem nie jest limitowana z zastrzeżeniem, że po wykorzystaniu 1 GB na transmisję danych prędkość transmisji zostanie ograniczona. Kwoty maksymalne są rozliczane oddzielnie, co oznacza, że maksymalny rachunek za wszystkie usługi w ofercie podstawowej wyniesie nie więcej niż 57 zł (29 zł + 9 zł +19 zł).

Użytkownicy bardzo intensywnie korzystający z internetu mają do dyspozycji dodatkowe pakiety na transmisję danych, dzięki którym po wykorzystaniu 1 GB transferu mogą przyspieszyć prędkość kolejnych połączeń z siecią. Do wyboru są:

 • 350 MB za 5 zł,
 • 700 MB za 7 zł.

Z usług nju z rachunkiem można korzystać nawet jeśli zapomniało się na czas opłacić rachunek. Dzięki usłudze skarbonka można szybko odblokować swój numer, doładowując go podobnie jak w ofercie na kartę.

Aby skorzystać z nju z rachunkiem wystarczy zamówić kartę SIM na stronie www.njumobile.pl. Zostanie ona dostarczona bezpłatnie wraz z umową na adres klienta. Aktywacja karty SIM w nju z rachunkiem dla wszystkich klientów wybierających e-fakturę jest bezpłatna.

nju na kartę – cennik i szczegóły oferty

Dla zwolenników usług na kartę, nju mobile ma takie same (jak w ofercie z rachunkiem), atrakcyjne ceny za połączenia i SMSy do wszystkich sieci oraz na internet. Aby zacząć korzystać wystarczy kupić starter za 5 zł lub 20 zł, albo przenieść numer do oferty nju.

nju mobile cennik usług telefonu doładowania na kartę

Użytkownicy nju na kartę mają do wyboru osiem wartości doładowań konta, które mogą wykonać używając kart zdrapek oraz doładowań elektronicznych Orange. W zależności od kwoty wybranego doładowania przedłużają ważność swojego konta nawet na więcej niż rok.zł, albo przenieść numer do oferty nju.

Zasilenia konta:

Doładowania w nju mobile

Wartość doładowania

Ważność konta dla połączeń wychodzących, SMS-ów i internetu

Ważność konta dla odbierania połączeń
i SMS-ów

5 zł 7 dni 7 dni
10 zł 10 dni 10 dni
25 zł 93 dni 186 dni
35 zł 279 dni
40 zł 372 dni
50 zł 186 dni
100 zł
200 zł

Dla tych, którzy codziennie dużo rozmawiają, SMSują i surfują w internecie, nju na kartę ma usługę do wszystkich. Aktywując ją za 2 zł, przez 7 kolejnych dni można korzystać z nielimitowanych połączeń i SMSów do wszystkich sieci, a także mobilnego internetu (do 100 MB z pełną prędkością), płacąc nie więcej niż 2 zł dziennie. Usługę do wszystkich można aktywować wielokrotnie – bez ograniczeń.

Tak to działa:

 • gdy klient korzysta dziennie mało z usług to płaci za połączenia, SMS-y, internet według cennika
 • gdy klient planuje, że w danym tygodniu będzie rozmawiał, SMS-ował, serfował więcej aktywuje usługę na tydzień za 2 zł – jeśli w danym dniu tego tygodnia „wyda na usługi” więcej niż 2 zł to zapłaci za nie tylko 2 zł, a jeśli w danym dniu tego tygodnia będzie korzystał mniej z usług to zapłaci tylko za usługi według cennika (nie będzie musiał płacić 2 zł). Oznacza to, że za tydzień „maksymalnego” korzystanie z no limit w ofercie na kartę klient zapłaci 16 zł (2 zł aktywacja plus 7 razy 2 zł)

Dla użytkowników, którym 100 MB danych na dobę nie wystarczy lub nie korzystają z usługi do wszystkich, nju na kartę oferuje dodatkowe pakiety na internet za 7 zł. W pakiecie jest 350 MB na transmisję danych, do wykorzystania w ciągu 31 dni. Liczba aktywowanych pakietów nie jest ograniczana.

W nju mobile można korzystać również z połączeń międzynarodowych, roamingu i usług premium. Ceny tych usług w ofercie z abonamentem i na kartę są takie same, a poziom ich cen nie odbiega od dostępnych w najlepszych ofertach na rynku.

nju z rachunkiem – oferta abonamentowa

Zalety:

 • umowa na 30 dni,
 • niska kwota abonamentu – 9 zł,
 • elastyczność: możliwość dostosowania wysokości abonamentu do własnych potrzeb (od 9 zł do 57 zł),
 • abonament jest pakietem kwotowym,
 • najniższa cena za “pełną” usługę no limit (minuty, SMSy, Internet) – 57 zł,
 • możliwa migracja z Orange,
 • bardzo niskie ceny usług podstawowych.

Wady:

 • wysoka cena podstawowa za transmisję danych (0,19 gr za 1 MB),
 • brak możliwości zakupu telefonu/smartfonu,
 • 200 zł za aktywację przy rezygnacji z e-faktury.

nju na kartę – oferta prepaid

Zalety:

 • elastyczność: zwykły prepaid lub oferta no limit w wybranych okresach,
 • długi termin ważności konta dla połączeń wychodzących, SMS-ów i internetu po doładowaniu powyżej 25 zł,
 • bardzo niskie ceny usług podstawowych.

Wady:

 • konieczność aktywacji usługi no limit co 7 dni,
 • miesięczny koszt za “pełną” usługę no limit to 4 razy 16 zł,
 • brak bonusu po doładowaniu.

Aktualne kwoty abonamentu pełnego no limit u konkurencji i w Orange:

 • oferty bez telefonu,
 • dla nowych abonentów.
Operator Nazwa Cena abonamentu
Orange Rozmowy bez limitu 88,88 zł
Orange Smart Plan Halo 109,90 zł
Orange Smart Plan Multi 129,90 zł
Orange Smart Plan Multi 159,90 zł
Play FORMUŁA 4.0 84,00 zł
Play FORMUŁA 4.0 94,00 zł
Play FORMUŁA 4.0 104,00 zł
Plus OMG Bez Limitu 89 89,00 zł
Plus OMG Bez Limitu 109 109,00 zł
T-Mobile Rodzina 110 79,90 zł
T-Mobile Rodzina 140 89,90 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>