06-07-2011 Kontrola prędkości już nie straszna, gdy masz przy sobie telefon komórkowy

MapaMap RadarSTOP to nowe, bezpłatne oprogramowanie dla telefonów komórkowych, które ostrzega użytkownika przed fotoradarem.
Ostrzeganie przed automatyczną kontrolą prędkości na drodze, czyli popularnymi fotoradarami, było dotychczas możliwe tylko dzięki urządzeń do nawigacji samochodowej. Znany Polski producent map cyfrowych, firma IMAGIS przekonuje natomiast, że do ostrzegania przed fotoradarami wystarczy telefon komórkowy z bezpłatnym programem o nazwie MapaMap RadarSTOP, bez żadnej nawigacji.

MapaMap RadarSTOP to bezpłatny program, który po wgraniu do telefonu i uruchomieniu potrafi ostrzec przed fotoradarami, ale nie tylko, gdyż program poinformuje nas także, z jaką prędkością należy minąć fotoradar, oraz ostrzeże przed miejscami, w których z przenośnym radarem rozstawia się często policja lub inspekcja ruchu drogowego. Oprogramowanie, MapaMap RadarSTOP przystosowane jest także do ostrzegania przed tak zwanymi „strefami pomiaru prędkości”, które już wkrótce pojawią sie na naszych drogach.

W przypadku gdy nasz telefon będzie zainstalowany w uchwycie samochodowym, to oprócz ostrzegania dźwiękowego na ekranie telefonu zobaczymy graficzne informacje o zbliżaniu się do fotoradaru, naszą aktualna prędkość oraz prędkość, z jaką bezpiecznie należy go minąć. Natomiast, jeżeli nasz telefon znajduje się w kieszeni, torebce czy schowku samochodowych, to przy włączonej funkcji „Pracuj w tle” i tak w odpowiedniej chwili ostrzeże nas specjalnym komunikatem dźwiękowym.

Oprogramowanie dziś dostępne jest już na iPhona, wkrótce na Androida!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>