19-06-2011 Gwarancja zwrotu w Orange czyli jak odzyskać utracone pieniądze

„Gwarancja zwrotu” polega na możliwości odzyskiwania utraconych środków finansowych i skierowana jest do użytkowników sieci Orange korzystających z ofert na kartę, oferty Zetafon oraz ofert Mix („Abonenci”), którzy w momencie zakończenia okresu aktywnego utracili niewykorzystane środki z konta głównego.
W momencie zakończenia okresu aktywnego tracimy możliwość wykorzystania środków zgromadzonych na koncie głównym. Niewykorzystane w momencie zakończenia okresu aktywnego środki z konta głównego są blokowane, o czym Orange powiadamia nas specjalnym SMS-em, który w treści wskazuje na wysokość zablokowanej kwoty.
Jeśli chcesz odzyskać zablokowane środki wystarczy, że doładujesz swoje konto przed upływem 5 dni od dnia, w którym utraciłeś możliwość wykonywania połączeń. Zablokowana kwota wróci w całości na Twoje konto w ciągu 24 godzin od doładowania konta.
Doładowania konta głównego dowolna kwotą, można dokonać poprzez:
• 14 cyfrowy kod doładowujący z karty zdrapki lub wydruku z terminala,
• stronę www.doladowania.readyk.pl
• terminal płatniczy,
• Internet,
• bankomat,
• usługę Doładowania Konta z Telefonu z Rachunkiem,
• usługę Doładuj Mix,
• usługę Doładowania konta z telefonu stacjonarnego TP S.A.,
• punkty Profit,
• usługę Dzięki Tobie.
Powyższe doładowanie musi nastąpić w terminie nie dłuższym niż 5 dni od dnia, w którym
przeszliśmy z okresu aktywnego do pasywnego. O fakcie odblokowania środków Orange powiadamia nas specjalnym SMS-em wskazującym na wysokość odblokowanej kwoty.
Czas trwania blokady środków z konta głównego trwa 5 dni od momentu zakończenia okresu aktywnego, po tym czasie zablokowane środki przepadają, a my tracimy możliwość ich odzyskania.
Po 4 dniach od ustanowienia blokady środków, Orange wysyła specjalnego SMS-a informującego o zablokowanej kwocie, ze wskazaniem na bliski termin końca blokady.
Aby sprawdzić kwotę i termin trwania blokady środków należy skontaktować się z numerem Orange Automatycznego Biura Obsługi *500 (opłata zgodna z obowiązującym Abonenta Cennikiem usług) lub zalogować się na www.orange.pl.

Ważne:
• Usługa Kredyt nie jest traktowana jako doładowanie, nie powoduje zwrotu zablokowanych środków.
• Usługa Przelew SMS nie jest traktowana jako doładowanie i nie powoduje zwrotu zablokowanych środków.
• Doładowanie kartą zdrapką SMS Orange Ekstraklasa nie powoduje zdjęcia blokady.
• Aktywna blokada środków nie ma wpływu na możliwość korzystania ze środków dostępnych na koncie promocyjnym, a także w ramach pakietów.

3 myśli nt. „Gwarancja zwrotu w Orange czyli jak odzyskać utracone pieniądze

 1. emila

  Doładowałam konto w terminie, a utracone srodki jeszcze nie wróciły, a minęło już 24h. Co mam robić?

 2. pies1339

  Mam w rodzinie 5 telefonów ORANGE,zastanawiam się czy nie zmienić operatora.Sprawa dot.niewykorzystywanych środków w terminie narzucanych przez ORANGE.Kupiłem 2 karty po 5 zł.razem 10 zł.załadowałem dostałem 2 dni do wykorzystania.Dlaczego nie 4 dni? Załadowałem znowu za 5 zł. doładowaniem mam 13.56 mam 2 dni na wykorzystanie ale d ostałem doładowanie Miksa i z tego w pierwszej kolejności zbierane są środki.Kwota 13.56 znowu zostanie zablokowana.Jeśli niema na to sensownego rozwiązania to nazywam to,że jest to zwykła kradzież.Jeśli nie dostanę odpowiednie informacji opiszę to w internecie!

 3. regina

  Wszystkim odradzam korzystania z usług telekomunikacyjnych firmy ORANGE.
  Doładowałam w m-cu maju 2014 telefon kwotą 50,00 na nieistniejący numer i zwróciłam się do firmy Orange o zwrot
  niewykorzystanej kwoty.Po 3-ch miesiącach otrzymałam odpowiedź od doradcy ds Obsługi klienta Indywidualnego,że doładowanie zostało zrealizowane zgodnie ze zleceniem nie ma możliwości anulowania środków .
  Wiem że numer na który doładowałam kwotę 50,00 jest nadal nieaktywny(sprawdzałam w punkcie ORANGE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>