15-09-2011 Czy powstanie wspólna sieć Plusa i Play?

Kolejne partnerstwo na polskim rynku telefonii mobilnej jest możliwe. Komórkowa sieć Plus oraz sieć Play mogą połączyć swoje siły. Wcześniej podobne partnerstwo nawiązały Orange i T-Mobile.
Jarosław Bauc, prezes komórkowej sieci Plus, w rozmowie z Parkietem zdradził, że odbyły się pierwsze rozmowy na temat partnerstwa infrastrukturalnego z Play. Prezes sieci Play nie chce komentować tych informacji, ale podkreśla, że jest zwolennikiem współpracy infrastrukturalnej.

Prezes Plusa, Jarosław Bauc, nie wyklucza w przyszłości przejęcia komórkowej sieci Play przez dużego operatora. Finansowanie całego przedsięwzięcia mogłoby pochodzić z linii kredytowej.

Należy pamiętać, że wcześniej dwie inne komórkowe sieci tj. Orange i T-Mobile podpisały umowę o współpracy w zakresie użytkowania swoich radiowych sieci dostępowych. To pozwoli obu operatorom na wzrost zasięgu sieci oraz możliwość dostarczenia nowych usług dla coraz większej liczby klientów. Współpraca to także zapewnienie wysokich parametrów jakości sieci w oparciu o odpowiednie umowy gwarantujące jakość obsługi oraz poprzez kontrolę operatorów nad nową spółką, Współpraca pozwoli także na redukcję kosztów operacyjnych i nakładów inwestycyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>